علائم وجود طلا زیر خاک

علائم وجود طلا زیر خاک

 

معدن‌ کاری و جستجوی طلا از دوران های قدیمی تاکنون یکی از مهم‌ ترین و پربازده‌ ترین فعالیت‌ های انسانی بوده است. طلا به عنوان یکی از گرانبها ترین فلزات جهانی با ارزش اقتصادی بالا شناخته می‌شود و جلب توجه بسیاری از معدن‌کاران و سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. برای کشف معادن طلا، نیاز به داشتن دقت و دانش فنی خاصی داریم. در این مقاله، به بررسی علائم وجود طلا زیر خاک پرداخته می‌شود.

 

  1. گیاهان مؤثر: یکی از نشانه‌های مهم وجود طلا در یک منطقه، وجود گیاهان مؤثر است. گیاهانی مانند گیاه علفی و بومی می‌توانند اطلاعات مفیدی در مورد موقعیت معدن طلا فراهم کنند. این گیاهان به علت توانایی ذخیره کردن طلا در ریشه‌ها و برگ‌های خود به عنوان یک سیستم ذخیره‌سازی طلا شناخته می‌شوند.
  2. سنگ‌شناسی منطقه: بررسی سنگ‌شناسی منطقه نیز می‌تواند به شناسایی معادن طلا کمک کند. سنگ‌های مرتبط با معادن طلا اغلب دارای ویژگی‌های خاصی مثل زغال سنگ، کوارتز و پیریت هستند.
  3. شیمی زمین‌ شناسی: برای تشخیص دقیق‌تر معدن‌های طلا، تحلیل شیمی زمین‌شناسی منطقه ضروری است. این تحلیل‌ها معدن‌کاران را قادر می‌سازند تا اطلاعاتی در مورد ترکیبات شیمیایی خاک و ناحیه را بدست آورند. وجود مواد معدنی مشابه طلا مانند سولفوریدهای مس و پیریت می‌تواند نشانه‌ای از وجود طلا باشد.
  4. آنومالی‌های ژئوفیزیکی: روش‌های ژئوفیزیکی مانند آنومالی‌های مغناطیسی و الکتریکی نیز می‌توانند به کشف معادن طلا کمک کنند. آنومالی‌های مغناطیسی معمولاً به دلیل وجود مواد معدنی مختلف در زیرزمین شکل می‌گیرند و می‌توانند نقاط مرتبط با معدن طلا را نشان دهند.
  5. کارتوگرافی معدنی: استفاده از نقشه‌های کارتوگرافی معدنی نیز به شناسایی مناطق حیاتی برای جستجوی طلا کمک می‌کند. این نقشه‌ها معمولاً شامل اطلاعاتی مانند توپوگرافی، ساختارهای زمین‌شناسی، و تحلیل‌های ژئوشیمیایی هستند.

 

بررسی نشانه ها و علائم وجود طلا زیر خاک

 

برخی ممکن است گاهی تعجب کنند که با چه نشانه هایی می توان فهمید که این سرزمین طلا دارد یا نه، و برخی نیز ممکن است بر این باور باشند که این کار آسان و ساده است، اما در واقع اینطور نیست و مشکل این است که طلا وجود دارد. در انواع مختلف سپرده ها، زیرا شاخص های وجود انواع مختلف سپرده ها متفاوت است.
طلا بر حسب هر نوع، مثلاً در بعضی جاها وجود کوارتز رگه ای یا رگه ای روی زمین، شاخص ارزشمندی برای وجود طلا است، اما در جاهایی که کوارتز رگه ای زیاد است، شاخص ارزشمندی نیست. در جاهای دیگر که طلا به وفور وجود دارد اما کاملاً عاری از کوارتز رگه ای است.

علائم وجود طلا زیر خاک به اکتشاف و کشف طلا کمک زیادی می‌کند، زیرا نشانه‌های واضحی برای استخراج گنج از مکان‌ های نهفته در آن‌ها هستند و این نشانه‌ ها از زمان‌ های بسیار قدیم در صخره‌ها یافت می‌شده است. اقوام قبلی تمام پول، گنج و آثار باستانی خود را در صخره ها یا زیر زمین یا در چاه های باستانی پنهان می کردند و علامت یا علامتی می گذاشتند تا جایی که طلا دارد را دوباره به آنها نشان دهند، به این امید که دوباره به آن مکان ها برگردند و استخراج کنند.

بارزترین نشانه‌ های وجود طلا در سنگ‌ ها 

گونه های صخره ای سرسبز

سنگ‌ های میزبان خشن هستند که نشانه مثبتی از وجود طلا هستند، اما این نوع سنگ‌ها می‌توانند از منطقه‌ای به منطقه دیگر بسیار متفاوت باشند و گاهی اوقات می‌توانند به قدری متفاوت باشند که تشخیص آنها از هم سخت است.

 

سنگ های همپوشانی

 

این سنگ ها زمانی تشکیل می شوند که ماگما بین لایه های سنگ تشکیل شده فوران می کند و این سنگ ها بسیار سخت و کند فرسایش می یابند که ممکن است حتی پس از فرسایش سنگ های اطراف باعث بقای این سنگ ها در برابر فرسایش شود. معمولاً ذرات سنگینی مانند طلا روی این سنگ‌ها جمع می‌شوند.

 

توپوگرافی مناسب

طلای خام معمولاً فاصله بیشتری از منبع را طی می کند. به عنوان مثال، در بیابان ها، بیشتر بهترین ذخایر طلای باقی مانده در مناطقی با شیب متوسط تا کامل تشکیل می شوند.

 

سیل 

 

سیل یک پدیده طبیعی است که تجمع رسوبات فرسایشی در یک ناحیه خاص را شامل می‌شود. این پدیده معمولاً در رودخانه‌ها و جریان‌های آبی رخ می‌دهد، زمانی که فشار آب جاری این رسوبات را حرکت می‌دهد و آنها را به سمت پایین جریان آب می‌برد. یکی از ویژگی‌های مهم سیل، تراکم و وزن ذرات مختلف در این رسوبات است. به عبارت دیگر، به دلیل وزن نسبی بیشتر طلا نسبت به سایر ذرات، طلا به‌طور معمول در کف رودخانه‌ها ته‌نشین می‌شود.

 

مناطق زمین شناسی مشابه و مجاور 


اگر نوع سنگ خاصی یا محیط زمین شناسی غنی از طلا در یک منطقه خاص یافت شود و همان نوع سنگ یا محیط در چند کیلومتری همان رشته کوه واقع شده باشد، جستجو در آن منطقه ممکن است بسیار مفید باشد.

علائم وجود طلا در کوه 

 

  • تغییرات نوع سنگ : تغییرات زمین شناسی نقشی حیاتی در سفر جستجوی طلا شما ایفا می کند. این به این دلیل است که ذخایر طلا معمولاً در مناطقی با انواع مختلف زمین‌شناسی در کنار هم تشکیل می‌شوند و یافت می‌شوند. یکی از جلوه های آن این است که تغییراتی را در انواع سنگ مشاهده کرده و متوجه آن شوید. نشانه دیگر مشاهده تغییرات پوشش گیاهی است که در آن انواع مختلف گیاهان و درختچه ها در سنگ های میزبان مختلف شروع به رشد می کنند. در نهایت، تغییرات نوع سنگ به عنوان نشانه ای از وجود طلا در منطقه عمل می کند.

 

در این مرحله، اکنون پنج علامت را می‌شناسید که باید در طول یک سفر اکتشافی به آنها توجه کنید: تغییرات نوع سنگ، تغییر رنگ خاک، رنگ‌آمیزی آهن، فرسایش سنگ‌ها و وجود مواد معدنی مختلف.
برای این منظور، مطمئن شوید که با این عوامل کلیدی آشنا شده و تا زمانی که در آن هستید، موارد ضروری را انجام دهید. در پایان، شگفت زده خواهید شد که چگونه پس از یک ماجراجویی کامل در جستجوی طلا، با قطعات طلا در دستان خود به خانه می روید!

 

خدمات پس از فروش :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن فلزیاب  حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که فلزیاب را از

آن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش

داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید فلزیاب خود را ارتقا دهید .

پس از انتخاب فلزیاب مورد نظر ما در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند.

تمامی محصولات این شرکت دارای گارانتی پشتیبانی و خدمات پس از فروش می باشد.

خدمات پس از فروش شرکت دنیای فلزیاب از قبیل پاسخ گویی تلفنی و حضوری

به مشتریان برای رفع اشکال در کار کردن اپراتور با دستگاه یا مشاوره در زمینه های دیگر

ارسال فلزیاب و طلایاب به تمامی نقاط کشور پس از انتخاب فلزیاب مورد نظر ما در سریع ترین

زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند.

ادرس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات :   @GOHARBASTAN

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها :@karshenasgoharbastan

شماره تماس کارشناس آموزش فلزیاب، خرید فلزیاب و تعمیر فلزیاب مهندس رجایی: 09120623642

جهت تعمیر فلزیاب و ارتقا فلزیاب و فروش فلزیاب دستگاه فلزیاب  خود چه به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت گوهرباستان با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس :09120623642

گنج یابی

فلزیاب های برتر دنیا

پینترست

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با فلزیاب وانواع فلزیاب اینجا را کلیک کنید و توضیحات بیشتر را مطالعه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *